DESTEKLER / TEŞVİKLER
DESTEKLER / TEŞVİKLER GENEL BİLGİ ve DEĞERLENDİRME

Artık günümüzde, giderek daha fazla bilgi-temelli nitelik kazanan ekonomide, Sınai Mülkiyet(marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, entegre devre topografyasıvb. gibi), günlük iş yönetimi kararlarında başlıca değerlendirme öğelerinden biridir. Sınai mülkiyet(marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, entegre devre topografyasıvb. gibi), yalnızca bireysel gelişmenin değil, ülkesel ya da bölgesel gelişmelerin de temel unusuru haline gelmiştir. Bu nedenle, yukarıda sözünü ettiğimiz değerlendirme, aslında, günlük iş yönetimi kararlarının da ötesine geçerek, devlet politikasının vezgeçilemez önceliklerinden olmuştur. Ancak, halihazırdaki durum bilinmekle birlikte, gelişmeyi sağlamak üzere, bireylerin/işletmelerin yaratıcı ve yenilikçi kapasitelerinden tam anlamıyla yararlanılamamaktadır. Bunun tartışılabilecek pekçok sebebi olmakla birlikte, en önemlilerinden biri, ortaya koyulan yeniliğin ya da benzeri unsurların korunması için katlanılması gereken maliyetin yüksek olmasıdır. Özellikle, KOBİ olarak tanımladığımız işletmeler için, gereken korumanın elde edilmesi ve etkin bir şekilde yönetilmesi mevcut bütçeleri içinde olağandan fazla yer tutmaktadır.

Yukarıda da belirttğimiz gibi, sınai mülkiyetin(marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, entegre devre topografyasıvb. gibi) elde edilmesinin ve etkin bir şekilde yönetilmesinin yeni devlet politikası oluşturması, çeşitli destek ve/veya teşvik sistemlerinin geliştirilesini gündeme getirmiştir. Burada, genellikle, büyük çoğunluğu devlet kaynaklı olmak üzere, çeşitli otoriteler tarafından fikri ve sınai mülkiyet hakları((marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, entegre devre topografyasıvb. gibi) konusunda sağlanan destekler / teşvikler konusunda bilgiler verilecektir.

Şu anda Türkiye'de, en yaygın olarak başvurulan desek/teşvik sistemleri, TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından sağlananlardır. Bahsi geçen kurumlarım sağladıkları deseklerin/teşviklerin amacı, kapsamı ve işleyişi gibi konular hakkında bir takım bilgiler tarafımızdan derlenerek sitemiz kanalıyla sizlere sunulmaktadır. Firmamızla irtibata geçtiğiniz takidirde, ihtiyaç duyabileceğiniz daha detaylı bilgi sizin için sağlanacak olup, talebinize bağlı olarak destek/teşvik süreçlerinde danışmanlık hizmeti de verilebilecektir.                    - Sınai Mülkiyet Hakları Desteği
                    - Markaya Yönlendirme Desteği

AnaSayfa              E-mail          SiteHaritası
© 2009 - 2016 Nur Patent. Bu sitenin tüm hakları Nur Patent'e aittir.
Nur Patent'in yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
Hakimiyeti Milliye Cad. Emlak Kredi Çarşısı Kat: 2 No: 127          34672 Üsküdar / İstanbul - TÜRKİYE
Tel:    +90 216 343 20 80 - 343 20 70                                Faks: + 90 216 343 20 70
e-leti: info@nurpatent.com.tr                                            msn: info@nurpatent.com.tr

E-BÜLTENLER
Marka l Patent l Tasarım

için

ONLINE ARAŞTIRMA
ONLINE DOSYA TAKİBİ
MARKA TESCİLİ

için

ÖRNEK MALİYET CETVELİNE
BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

* Diğer işlemler için lütfen firmamızla irtibata geçiniz!
Marka l Patent l Tasarım

tescil başvuruları için

FORMU DOLDURARAK
İŞLEMLERİNİZİ
HEMEN BAŞLATABİLİRSİNİZ
DESTEKLER / TEŞVİKLER
Haklarınız için hukuki koruma elde edebilmenizin en iyi yolu, Marka Tescili ve/veya Patent Tescili yaptırmaktır!
Fikri Gelenlerin
Ortak Paylaşım  ve Geliştirme Platformu

"MARKA & PATENT FORUMLARI"na

buradan ulaşabilirsiniz!