AnaSayfa              E-mail          SiteHaritası
© 2009 - 2016 Nur Patent. Bu sitenin tüm hakları Nur Patent'e aittir.
Nur Patent'in yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
Hakimiyeti Milliye Cad. Emlak Kredi Çarşısı Kat: 2 No: 127          34672 Üsküdar / İstanbul - TÜRKİYE
Tel:    +90 216 343 20 80 - 343 20 70                                Faks: + 90 216 343 20 70
e-leti: info@nurpatent.com.tr                                            msn: info@nurpatent.com.tr

E-BÜLTENLER
Marka l Patent l Tasarım

için

ONLINE ARAŞTIRMA
ONLINE DOSYA TAKİBİ
MARKA TESCİLİ

için

ÖRNEK MALİYET CETVELİNE
BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

* Diğer işlemler için lütfen firmamızla irtibata geçiniz!
Marka l Patent l Tasarım

tescil başvuruları için

FORMU DOLDURARAK
İŞLEMLERİNİZİ
HEMEN BAŞLATABİLİRSİNİZ
REFERANSLAR
KAMPANYALAR
E-BÜLTEN ÜYELİK
MÜŞTERİ GÖRÜŞLERİ
Nur Patent Aylık E-Bültenine Üye Olmak İçin E-posta Adresinizi;
Bir dahaki sefere daha kaliteli bir hizmet mi almak istiyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise; firmamızla ilgili deneyimlerinizi ve daha iyisini yapabilmemiz için önerilerinizi, bizimle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz!
HABERLER
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'NDE (İTÜ) KÖKLÜ DEĞİŞİM !...


İstanbul Teknik Üniversitesi 1773 Kuruluş Yılından Beri İlk Kez Köklü Bir Değişime Gidiyor. 22 / 02 / 2010

İstanbul Teknik Üniversitesi 1773 kuruluş yılından beri ilk kez köklü bir değişime gidiyor.

Öğrencisinin önünde önünü ilikleyen sıradışı yeni iTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, üniversiteye bir yılda adeta kabuk değiştirtti. Geçen yıl öğrenci sayısını sabitleyen üniversite, gelecek yıllarda da mevcudu 7 bine düşürerek lisans değil, yüksek lisansta araştırma geliştirme (ARGE) üniversitesine dönüşecek. Hedef, ARGE'lerle en iyi 100 üniversite sıralamasında yer almak.

Üniversite, yerli helikopterden, uyduya ve hatta 'bilim insanı' geliştirmeye kadar sadece 6 projede 250 milyon TL'lik bütçeye ulaştı. iTÜ'de 1.5 yıldır rektör olarak görev yapan Prof. Şahin, Türkiye'nin en çok patent üreten Teknopark'ından, gizli yürüttükleri askeri güvenlik projelerine kadar her alanda iddialı olduklarını söyledi.

ARIKOPTER HAZIR; SIRA UYDUDA

En yakın takipçisi üniversiteden bile yüzde 35 daha büyük bir bütçeye sahip olan üniversite olduklarına dikkat çeken Şahin "Devlet Planlama Teşkilatı'nın talebi ve 35 milyon TL kaynakla 2002'de start verilen 'arıkopter' projesi bu senenin sonunda tamamlanıyor. Uydu projesi için de yaklaşık 10 milyon TL ayrıldı. Üzerine daha büyük kameraların konulacağı bu uydu sayesinde 'ABD bizi evimizin içine kadar görüntülüyor' söylemi artık Türkiye için de kullanılabiliyor olacak" dedi.

Mevcut yasaların üniversitelerin kaynak sağlama konusunda yetersiz kaldığını ifade eden Şahin "Biz tüm bu uğraşlarımız sonunda kazandığımız parayı maliyeye devredeceksek neden para kazanıyoruz. Bu tutum dünya üniversiteleriyle rekabet edecek konuma gelmemizi engelliyor. Üniversitelere mali ve idari özerklik verilmeli, özkaynaklar konusunda serbest bırakılmalı" diye konuştu.

YÜZDE 100 İNGİLİZCE ŞART

Rektör Şahin, 'Teknopark' projelerine 350'den fazla şirketin talip olduğunu vurgulayarak varacağı son noktanın hayaliyle çalışmalarına hız verdiklerini belirtti. Tartışmalı olmasına rağmen önümüzdeki eğitim-öğretim yılında yüzde 100 ingilizce eğitime geçecekleri bilgisini de veren Prof. Şahin şunları söyledi: Dünya üniversiteleriyle yarışabilmek için ingilizce eğitim şart. iTÜ'de şu an yüzde 30 ingilizce eğitim yapılıyor. Yüzde 100'e çıktığında öğrencilerimiz de yurtdışında master ya da doktoraya gittiğinde oradaki hayata daha kolay entegre olacak.

Devamı Sonraki Sayfada >>>
Haklarınız için hukuki koruma elde edebilmenizin en iyi yolu, Marka Tescili ve/veya Patent Tescili yaptırmaktır!
Fikri Gelenlerin
Ortak Paylaşım  ve Geliştirme Platformu

"MARKA & PATENT FORUMLARI"na

buradan ulaşabilirsiniz!